Warszawskie Kręgi

Rozwój fizjoterapii uwzględnia coraz mocniej kwestie związane z szalenie ważnym obszarem twarzy. Wielorakie napięcia, które kumulują się w jej obszarze, odpowiadają za szereg schorzeń i trudności. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że towarzyszące im bóle głowy lub zaciskanie zębów biorą swój początek w nadmiernie napiętych strukturach obszaru twarzoczaszki. Wszystkim skoncentrowanym w tym rejonie problemom wychodzi naprzeciw nasza autorska metoda pracy terapeutycznej – fizjoterapia estetyczna twarzy.

Na czym polega fizjoterapia estetyczna twarzy?

Praca terapeutyczna zasadza się na terapii manualnej skoncentrowanej na twarzy. Na tym się jednak nie kończy. Obejmuje też głowę, szyję, klatkę piersiową, ramiona i barki. Wykorzystywane w tej autorskiej metodzie techniki czerpią z masażu tkanek głębokich, rozluźniania mięśniowo-powięziowego, masażu Kobido, masażu wewnątrzustnego, pinoterapii, terapii wisceralnej i akupresury.  

Rozluźnia, liftinguje, relaksuje

Zróżnicowanie i złożoność technik oraz intensywności pracy, a nade wszystko ich indywidualne dostosowanie, oddziałuje zarówno na powierzchowne jak i głębokie warstwy skóry, w tym na struktury mięśniowo-powięziowe. 

Sfera fizyczna i zauważalny efekt poprawy wyglądu i kondycji skóry to tylko jeden z aspektów, dla których pacjenci i pacjentki uwielbiają tę metodę. Tym, co nie mniej istotne, jest dogłębne wyciszenie organizmu i głęboki relaks odczuwany w całym ciele.

Alternatywa dla medycyny estetycznej

Fizjoterapia estetyczna bierze za cel spowolnienie procesu starzenia skóry i przeciwdziałanie powstawaniu zmian związanych z wiekiem. To także metoda redukcji powstałych już zmian estetycznych, takich jak zmarszczki, bruzdy, wymagający korekty owal twarzy, obrzęki czy blizny. 

To bezpieczna i nieinwazyjna forma pracy manualnej, stanowi więc doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych proponowanych przez medycynę estetyczną. 

Fizjoterapia estetyczna twarzy: zalety i korzyści dla zdrowia

Tym, co wyróżnia fizjoterapię estetyczną, są jej ogromne możliwości eliminacji problemów bólowych twarzy, głowy czy szyi. Dzięki pracy fizjoterapeutycznej możemy przywrócić właściwą ruchomość odcinka szyjnego i żuchwy. To również świetny sposób na walkę z przewlekłym zapaleniem zatok i sposób na zwalczenie objawów dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Ponadto, zabieg stanowi doskonałe wsparcie w niwelowaniu konsekwencji problemów o podłożu stresowym.

Jak to wygląda w praktyce? Fizjoterapia estetyczna twarzy to bardzo przyjemny i relaksujący zabieg. Doceniają go zarówno panie jak i panowie. Tak forma terapii, rodzaj technik jak i częstotliwość zabiegów dobieramy indywidualnie po wcześniejszej konsultacji z fizjoterapeutą (wywiadzie, badaniu i diagnostyce). Terapia jest każdorazowo dostosowana do Twoich aktualnych potrzeb oraz oczekiwań estetycznych. Po terapii, otrzymujesz dodatkowe zalecenia oraz zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu.