Warszawskie Kręgi

Każdy pierwszy raz, podobnie i pierwsza wizyta u fizjoterapeuty, może wiązać się ze stresem czy niepewnością. Jak się do niej przygotować i czego możesz się w związku z nią spodziewać? 

Krok pierwszy: rezerwacja terminu

Dbając Twój komfort, korzystamy z różnych metod pozwalających na umówienie wizyty. 

Krok drugi: recepcja

Warto pojawić się w gabinecie na 2-3 minuty przed czasem, aby na spokojnie uzupełnić wszystkie formalności. Przed wizytą możesz skorzystać z łazienki, poczęstować się czymś do picia czy poczytać coś z kącika lektur. We właściwej chwili terapeuta zaprosi Cię do gabinetu.

Krok trzeci: wywiad 

Na początek usiądziemy przy biurku, by porozmawiać o Twoich dolegliwościach i niepokojach, które skłoniły Cię do umówienia pierwszej wizyty. Uzupełnimy kartę pacjenta również o stare urazy, operacje, choroby współistniejące i wszystko to, co może pomóc nam później w terapii.

Krok czwarty: diagnostyka

Każda terapia dostosowywana jest do aktualnego stanu i kondycji Twojego organizmu. Zwłaszcza zaś gdy przychodzisz do nas po raz pierwszy, przeprowadzamy dokładnie wszystkie konieczne testy i badania, które pomogą nam ustalić przyczynę Twoich dolegliwości.

Krok piąty: terapia

Techniki i metody pracy terapeuta wybierze w taki sposób, by nie tylko ulżyć Ci w bólu, lecz także wyeliminować problem u źródła. O każdym etapie i konkretnych bodźcach fizjoterapeuta informuje Cię na bieżąco, tłumacząc szczegóły. W trakcie terapii, możesz w pełni zrelaksować się w ciszy lub przy dźwiękach delikatnej muzyki, albo oddać się wciągającej rozmowie z terapeutą na dowolne (również pozaterapeutyczne) tematy 😉

Krok szósty: plan terapii i zalecenia

Dwa mrugnięcia i…  wspólnie spędzona godzina już minęła. Było lepiej niż sądził_ś, prawda? 🙂 Zatem do zobaczenia w terminie, który razem ustalimy na koniec wizyty, jeśli oczywiście zajdzie taka konieczność. Zawsze dążymy bowiem do przywrócenia Ci pełni zdrowia i sprawności maksymalnie szybko i maksymalnie skutecznie. Dlatego też pierwsza wizyta, nierzadko potrafi być… ostatnią 😉 

Jak ubrać się do fizjoterapeuty?

Zastanawiasz się pewnie, czy pierwsza wizyta wymaga dodatkowego przygotowania i czy potrzebny Ci strój na przebranie. Nie ma takiego obowiązku, jeśli więc pędzisz prosto z pracy, niczym się nie przejmuj – poradzimy sobie bez tego 😉 Jeśli zaś masz możliwość, by wziąć ze sobą jakieś ubranie na zmianę, możesz zabrać spodenki lub sportową, komfortową bieliznę. Najważniejsze, byś czuł(a) się swobodnie! 

Czy muszę mieć ze sobą wyniki badań?

Nie martw się o dodatkowe wyniki – najważniejsza jest dla nas diagnostyka prowadzona na miejscu. Gdy zajdzie konieczność jej pogłębienia, pokierujemy Cię precyzyjnie względem ważnych w Twoim przypadku wyników. Jeśli oczywiście już dysponujesz np. wynikami badań obrazowych, możesz te z ostatnich trzech miesięcy przynieść ze sobą na pierwszą wizytę. 

Koniecznie, wyposaż się w chęć poprawy swojego stanu zdrowia i pozytywne nastawienie – to podstawa terapeutycznego sukcesu! 🙂

Jesteś gotów, by rozprawić się z bólem i dolegliwościami?

Umów pierwszą wizytę i pozwól sobie pomóc!